Nintendo launched its first console, the Nintendo Entertainment System™, in North America in 1985 and with it, introduced the popular Super Mario Bros.™ franchise. Mario™ has since gone on to star in many gaming adventures, becoming the pop-culture icon he is today. Along with his friends Luigi, Peach, Yoshi, and Toad, this classic video game hero has an enduring appeal for fans of all ages!
Luigi has 11 points of articulation and comes with a mushroom accessory.
(137815)
| SKU | 137815 |
| Barcode # | 192995421585 |
| Brand | Super Mario |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

