Nintendo launched its first console, the Nintendo Entertainment System™, in North America in 1985 and with it, introduced the popular Super Mario Bros.™ franchise. Mario™ has since gone on to star in many gaming adventures, becoming the pop-culture icon he is today. Along with his friends Luigi, Peach, Yoshi, and Toad, this classic video game hero has an enduring appeal for fans of all ages!
Daisy has 6 points of articulation and comes with a super star accessory.
-
Authentic four inch figure from the Super Mario™ video games
-
Daisy has 6 points of articulation
-
Includes super star accessory
(137812)
| SKU | 137812 |
| Barcode # | 192995421684 |
| Brand | Super Mario |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

