- The Oh So Snuggly Puppy is a super-soft, modern take on a classic plush puppy dog with white plush and grey spots over both eyes. This adorable puppy complements modern décor of all styles, featuring baby-safe embroidered facial details and quilted jersey accents with textures made to feel just like a soft, comforting security blanket. Machine washable for easy, convenient cleaning and appropriate for all ages, from newborns aged 0 and up.
- Understuffed & huggably floppy grey-and-white puppy
- Features premium soft plush & baby-safe embroidered accents
- Soft quilted textures on its body & feet promote tactile play
- Designed with embroidered details
- Machine washable
- Approximately 30cm
(138205)
| SKU | 138205 |
| Barcode # | 778988504895 |
| Brand | Gund |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.009000000m3 |
| Type | Stuffed Toy |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

