- Snuggle up with Stitch! This mischievous alien just wants to play and cuddle with you. This soft Stitch plush features authentic character details as seen in the film, including Stitch’s blue coloured plush, light blue coloured tummy accents, and soft quilted patterns on his feet. This plush also has a dark blue nose, velvety blue and purple ears, and a warm embroidered smiling expression that captures Stitch’s eager, playful nature. It makes a thoughtful, timeless gift for Stitch fans of all ages, both as decor and in teaching little ones to act out their own imaginative play adventures at home.
- This understuffed, huggably floppy Stitch features soft blue plush and quilted accents on his feet
- Features character-accurate embroidered details, including his adorable bright-eyed smiling expression
- Bring the magic of Disney to playtime, naptime, and everywhere in between!
- Part of the Disney GUND Oh So Snuggly collection
- Machine washable for easy cleaning with softness made to last, even after countless washes
- Approximately - 34cm
(138202)
| SKU | 138202 |
| Barcode # | 681147091740 |
| Brand | Disney |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.007500000m3 |
| Type | Stuffed Toy |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

