- Gloomy Eeyore needs a snuggle to pick him up! The adorable and notoriously mopey donkey will turn any frown upside-down as a cuddly plush with authentic character details from Winnie the Pooh. This Eeyore plush boasts soft light grey plush with pink accents, long, floppy ears, and Eeyore’s iconic pinned-on tail, which is adorned with a pink bow. Eeyore’s ears and feet also feature soft quilted jersey accents to keep playtime tactile for little ones. This plush makes a thoughtful, timeless gift for Winnie the Pooh fans of all ages, both as decor and to inspire little ones to act out their own imaginative play adventures at home.
- Understuffed, huggably floppy seated Eeyore features soft grey plush with embroidered accents
- Eeyore also has soft quilted cotton jersey textures on his feet and ears
- Bring the magic of Disney to playtime, naptime, and everywhere in between!
- Part of the Disney GUND Oh So Snuggly collection
- Machine washable for easy cleaning with softness made to last, even after countless washes
- Approximately - 34cm
(138193)
| SKU | 138193 |
| Barcode # | 681147035577 |
| Brand | Disney |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.007500000m3 |
| Type | Stuffed Toy |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

