-
Watch your child go ‘round and ‘round through the town with the CoComelon Musical Yellow School Bus! This brightly colored bus comes with a figure of JJ, a popular character from the educational CoComelon YouTube series!
The school bus has room for 6 of your favorite CoComelon friends! Press on the grill of the bus and listen as “Wheels on the Bus” plays for you and your child to sing along to! The free-wheeling motion puts your child in control of this fun and detailed vehicle! Bring their favorite CoComelon nursery rhymes to life with the CoComelon Musical Yellow School Bus!
Suitable Ages: 2+ years.CoComelon Musical Yellow School Bus Inlcudes 1 x 3" baby JJ doll Plays Wheels on the bus song Holds up to 6 Cocomelon figures (sold separately) Batteries: 2 x AA 1.5V batteries required (Demo Batteries Included) Pack Dimensions: 27.9cm(H) x 11.4cm(W) x 31.8cm(D) x 0.8kg approx Suitable Ages: 2+ years.
(135535)
| SKU | 135535 |
| Barcode # | 191726380771 |
| Brand | Cocomelon |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.009000000m3 |
| Type | Playset |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

