- Imagine playground fun with Peppa's Outside Fun set! This 4-piecce Peppa Pig set comes with 2 favorite Peppa Pig characters, Rebecca Rabbit and Peppa herself, wearing cute outdoor-themed outfits!
Little ones can imagine Peppa and Rebecca swinging on the swings and playing on the seesaw.
Inspired by the show, these toys for 3 year old boys and girls and up are sure to spark little piggies' big imaginations!
PLAYGROUND THEMED PEPPA PIG PLAYSET: With this adorable 4-piece Peppa Pig toy set, kids can imagine outdoor fun with Peppa Pig and Rebecca Rabbit.
2 THEMED PEPPA PIG FRIENDS FIGURES: Poseable, 3-inch-scale Rebecca Rabbit and Peppa Pig figures are wearing cute outdoor-themed outfits.
SWINGAND SEESAW ACCESSORIES: Figures can really swing on the swing set and rock on the seesaw accessories.
IMAGINE OUTSIDE FUN: With the swing and seesaw accessories, kids can play out park scenes and tell all kinds of stories!
OINKTASTIC GIFTS FOR GIRLS AND BOYS: These Peppa Pig toys for 3 year old girls and boys and up make lovely gifts for kids who love the show.
PRESCHOOL TOYS FOR PEPPA FANS: Keep the fun going with more Peppa Pig toys and playsets! (Sold separately. Subject to availability.)
(137938)
| SKU | 137938 |
| Barcode # | 5010996327642 |
| Brand | Peppa pig |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004800000m3 |
| Type | Playset |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

