- Push-along toy car carrier that transforms into a mechanic shop for toddler-friendly road rescue pretend play!
- Transforming play! Unfold the carrier top to load vehicles, then fold up to haul them away
- Car mechanic pretend play! Place the mechanic figure on the peg & press the Discovery Button to spin the roller and “diagnose” the car trouble
- Includes 1 car and 2 figures. Carrier fits up to 3 Little People small vehicles (Additional toys sold separately and subject to availability.)
- This toy helps foster fine motor skills and encourages imaginative storytelling play for toddlers and preschool kids ages 1 year and older
(138065)
| SKU | 138065 |
| Barcode # | 194735345021 |
| Brand | Fisher-Price |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.009152000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | Playset |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

