Bloom has a white plush floppy eared bunny stuffed animal head and arms with a handcrafted, baby-safe embroidered face. The snuggly and super soft glacier grey velour split blanket is lined and edged in silky satin for tactile development and soothing and designed with safety in mind.
- Super soft security blanket
- Embroidered face on blanket
- Split blanket design for added safety
- Velour & satin fabrics for sensory development
- Embroidered caption " Best Friends Indeed"
Approximatley 40cm
(138174)
| SKU | 138174 |
| Barcode # | 811357009062 |
| Brand | Bunnies Bay |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

