Add a sprinkle of Disney excitement to your child’s room with this delightful Stitch quilt cover set. The soft cotton fabric promises a snug and gentle touch, turning bedtime into a cosy retreat. Featuring a lively Stitch design, it brings a cheerful burst of energy to any bedroom. Thanks to its reversible style, your child can change up their look whenever they fancy, keeping things fresh and fun. Imagine the smiles as their space becomes even more inviting. Make bedtime something special and let their imaginations soar. Give their bedroom a wonderful update today.
Product Features:
- Warm machine wash separately before use
- Do not bleach
- Do not tumble dry
- Line dry without delay
- Warm iron if required
- Do not dry-clean
- 1 x Quilt cover (1.4m x 2.1m)
- 1 x Pillowcase (73cm x 48cm)
(138057)
| SKU | 138057 |
| Barcode # | 9361480247950 |
| Brand | Disney Stitch |
| Shipping Weight | 1.1000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.006900000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

