Add a playful racing theme to your nursery with the Disney Pixar Cars Quilt Cover Set. Featuring vibrant character designs, it brings fun and comfort to your child’s room, making bedtime an exciting part of their day.
Product Features:
- Warm machine wash separately before use
- Do not bleach
- Do not tumble dry
- Line dry without delay
- Warn iron if required
- Do not dry-clean
- 1 x Quilt cover (1.4m x 2.1m)
- 1 x Pillowcase (73cm x 48cm)
(138061)
| SKU | 138061 |
| Barcode # | 9341111442725 |
| Brand | DISNEY |
| Shipping Weight | 0.8500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.006600000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

