- Cozys are irresistible companions made from super soft textured fabrics sure to provide endless cuddles and snuggles! This bunch of animals includes 5 new characters. Cozys have been designed to sit nicely on shelf with new body positioning. This Cozys Cat sits at 25cm and is crafted from super-soft pure white fabric with a grey under belly and an adorable pink nose.
- Features whiskers and an adorable pink nose
- Soft, huggable plush built to famous GUND quality standards
- Surface-washable for easy cleaning
- The perfect gift for kids to cuddle and snuggle
(92408)
| SKU | 92408 |
| Barcode # | 778988316672 |
| Brand | Gund |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.009000000m3 |
| Type | Stuffed Toy |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

