With a sharp turn, the officer positions the helicopter for action, activating the side-mounted cannons to help halt the escape. Projectiles are loaded and ready, adding an extra burst of excitement to every mission in the PLAYMOBIL world. From high above the city, every detail of the chase comes to life as imagination takes flight. This dynamic playset brings thrilling police adventures to the skies, making it a standout addition to any PLAYMOBIL collection.
Figures: 1 Police Officer Accessories: 1 Helmet, 1 Helicopter, 2 Cannons, 3 Projectiles, 1 Megaphone
(138235)
| SKU | 138235 |
| Barcode # | 4008789720801 |
| Brand | Playmobil |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.003200000m3 |
| Type | Playset |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

