- Discover the perfect blend of cuddly and calming with a weighted Hug-A-Lumps plush! These super-soft baby plushies weigh just 0.23kg/0.5lbs and are designed to soothe your soul with their gentle warmth, charm and delightful designs. With eleven adorable characters to collect, there's always a perfect hug and a lovable friend within reach! Hug-A-Lumps: your cuddly escape to relaxation!
- Weighted plush: Each baby-size Hug-A-Lump weighs 0.23kg/0.5lbs
- Don't stress: A weighted plush adds calm and comfort with every cuddle, helping reduce stress and anxiety
- Collectable: Why pick one when you can collect all Hug-A-Lumps characters! With a range of cute and cuddly characters, there's a friend waiting for you!
- Super-soft plush: Hug-A-Lumps have been created to bring in the ultimate cuddle experience, crafted from the softest plush for maximum comfort and cosiness!
- Cuddle buddy: Hug-A-Lumps, the ultimate cuddle buddy, here to turn your snuggle cravings into moments of warmth and joy!
- *Each sold separately
-
(138044)
| SKU | 138044 |
| Barcode # | 193052107657 |
| Brand | Hug a Lumps |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| Type | Stuffed Toy |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

