-
Let imaginations soar on the wings of this pink Barbie pegasus!
Kids can play out their favourite scenes from Barbie A Touch of Magic, or come up with fantastical adventures of their own. The pegasus features rainbow lights and sounds activated in several ways. She also comes with a magical puppy and sweet accessories! Colours and decorations may vary.
- Barbie A Touch of Magic Pegasus and Accessories
- Inspired by adventures from Barbie A Touch of Magic, this magical pegasus comes with ten different accessories, as well as light and sound features!
- Barbie pegasus has a hot pink mane and tail, as well as glittery rainbow wings! Her light and sound shows are activated in three different ways.
- Kids can press her necklace or move her wings to see rainbow lights and hear magical sounds, including the Barbie A Touch of Magic theme song.
- Afterwards they can satisfy her sweet tooth with ice cream and carrot cake to hear her munch and neigh!
- Ten accessories are included: a puppy friend with a magical wing surprise, two snacks, a comb, five barrettes and a sparkly cloud storage case for easy clean up.
- Barbie A Touch of Magic toys and dolls make enchanting gifts for kids 3 years old and up. They can collect them all for more fantastical fun! Each sold separately, subject to availability.
(133339)
| SKU | 133339 |
| Barcode # | 194735111992 |
| Brand | Barbie |
| Shipping Weight | 1.6000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.014000000m3 |
| Type | Playset |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

