- PolarB Doll High Chair is a beautifully crafted stylish white & wooden chair, perfect for feeding dolls during imaginative play. Its sturdy design and scandi style make it an adorable addition to any playroom.
- Durable wooden construction with a modern scandi style look
- Ergonomic design for easy doll placement and play
- Encourages role-playing and social skills development
- Smooth edges and child-safe materials for safe play
-
PolarB Doll High Chair Further Info
- Recommended age 3+
- 24cm L x 24 cm W x 51.5 cm H
- Doll Size: 38cm
- Produced by PolarB, a subsidiary of Viga that specialises in Nordic inspired educational toys
- Meets Australian and European safety standards
- Doll not included
(136945)
| SKU | 136945 |
| Barcode # | 6971608442377 |
| Brand | PolarB |
| Shipping Weight | 1.4000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.012500000m3 |
| Type | Playset |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

