-
Prepare to stare! This Care Bears™ crossbody bag is carefully designed to bring so much joy. The front flap of this half-moon style bag features an applique of Cheer Bear™ standing on the shoulders of Grumpy Bear™, and they’re surrounded by other Care Bears who are playing among the clouds. Lift the flap, and you’ll find colorful print hearts. The handle is a padded applique in the shape and colors of a rainbow! Two applique clouds appear below, and a detachable vegan leather charm of a smiling sun tops off the look. Pack just what you need for the day to gather your friends and spread kindness wherever you go.
Features: - Vegan leather (polyurethane)
- Detachable and adjustable shoulder strap
- Top handle in the shape of a rainbow
- Character artwork on all sides
- Silver-colored hardware
- Debossed, printed, applique, and vegan leather charm details
- Coordinating inside lining
- Dimensions:
- 8”W x 6”H x 2.75”D
- 20.3 cm W x 15.2 cm H x 7 cm D
(135583)
| SKU | 135583 |
| Barcode # | 671803534018 |
| Brand | Care Bear |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.009375000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Lemony Gem Toys users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

